Bronz Otomotiv, üretim yaparken dikkate aldığı kalite standartlarının devamlılığı ve kaliteli üretim/hizmet anlayışının sürekliliği için genel kabul görmüş kalite kontrol kriterlerini; giriş kalite kontrol, ara kalite kontrol, çıkış kalite kontrol, örnekleme kalite kontrol vb., kabul eder ve bu kriterleri düzenli olarak işletir.

Genel kabul görmüş kalite kontrol kriterlerinin yanında, kendi sektörüne özel kriterler ile birlikte departman kalite kontrolü, makina-ekipman kalite kontrolü ve iş gücü kalite kontrolü gibi spesifik bir takım kontrol kriterleri ile de iç denetimlerini sürekli olarak yapar.

Benimsenen bu kriterler sayesinde kabul edilebilir toleranslar dışında kalan tüm işlemlerin/operasyonların iyileştirilmek üzere hata kaynağı saptanır ve düzenli olarak toplanan ve faaliyetlerini gerçekleştiren kalite kuruluna sunularak düzeltici önleyici faaliyetler için gerekli aksiyonlar alınır.

Özetle; sipariş aşamasından üretime, üretimden sevkiyata, sevkiyattan muhasebeleştirme sürecine kadar tüm faaliyetler, hammaddenin tesise girişinden, işlenmiş mamül olarak tesisten çıkışına kadarki tüm operasyonlar belirli kriterler ile ölçülür, takip edilir ve raporlanır, böylelikle kalitede süreklilik ve verimlilik sağlanmış olur.

Kalite kontrol aşamasında ölçümler için kullandığımız bazı ekipmanlarımız aşağıda listelenmiştir, yüksek hassasiyet ve başarı için ekipmanlarımızın düzenli olarak kalibrasyonları yapılmakta ve çağın/sektörün gerekliliği olarak yenilenmekte ve yeni yatırımlar ile desteklenmektedir.

Mitutoyo
ÖLÇÜM CİHAZI
Faro Arm Quantum S 3D
Ölçüm cihazı
Keyence
Optik Ölçüm Cihazı
Johnson Blok
Mastar Seti
1000mm Dijital Kumpas
Kumpas
DAİMA İLERİ
Mottosu ile çok yakın zamanda yeni ekipmanlarımızı da envanterimize katacak ve en kısa sürede bu alanda yayınlayacağız...