Motor Geri Sarımı (Rewinding) Avantajları Nelerdir?

Motor Geri Sarımı (Rewinding) Avantajları Nelerdir?

Motor geri sarımı konseptinin dünyadaki farklı endüstriler için birçok önemli avantajı vardır. Bunlar;

ü  Motor Verimliliğinin Artırılması

Her motor sürekli kullanımda iken zamanla performans kaybı ve verimsizlik yaşayabilir. Motor geri sarma kavramı, farklı endüstrilerdeki motorlarda verimliliğin geri kazanılmasına yol açar. Gelişmiş geri sarma teknikleri genellikle elektrik motorlarının verimliliğini ve ömrünü iyileştirir.

ü  Çevre Dostu Çözümler

Elektrik motorlarının günlük işlemlerde çok fazla güç kullandığını söyleyebiliriz. Enerji fiyatları sürekli dalgalanırken, elektrik maliyetlerinin hesaplanamaz olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bununla birlikte, yeni bir elektrik motoru satın almak, genellikle şu anda kullanımda olan eski bir motoru geri sarmaktan çok daha büyük bir karbon ayak izi bırakacaktır.

ü  Uygun Maliyetler

Motor geri sarma işlemi, yepyeni bir ünite için fiyat etiketinin yalnızca yaklaşık %40’ına mal olur ve bu onu konuya yüksek öncelik veren şirketler için önemli bir seçenek haline getirir. Bu tasarruflar hem küçük motorlar hem de 100 beygir veya daha fazla güç kullanan kapalı fan soğutmalı motorlar gibi daha büyük makinelerde bulunanlar için geçerlidir.